Волонтерська клініка сімейної медицини «InterFamily»

Волонтерська клініка сімейної медицини «InterFamily»

Інтернаціональна клініка сімейної медицини Interfamily була відкрита 23 вересня 2022 року. Це один з небагатьох мирних проєктів в країні, де йде війна!

У звичайному мирному житті можуть знадобитися роки, щоб накопичити фінансування, провести будівельні роботи, встановити сучасне медичне обладнання та організувати команду споріднених душ. Але нам знадобилося на це трохи більше, ніж три місяці.

З початку повномасштабної агресії Росії проти України з ініціативи нашої волонтерської бригади сімейних лікарів було організовано цілодобове медичне обслуговування в режимі 24/7 на прикордонних пунктах, вокзалах та притулках для біженців в Ужгороді та Чопі. Незабаром ми організували декілька локацій Волонтерського медичного центру.

Клініка створена завдяки фінансовій допомозі десятків міжнародних донорів з усього світу, які відгукнулися на наш крик про допомогу.

Метою Клініки є надання безкоштовних медичних послуг біженцям, які втекли до Ужгорода після початку війни, внаслідок чого населення міста збільшилося зі 100 000 до 160 000 осіб. Жодна з численних ужгородських клінік не готові безкоштовно надавати медичні послуги цій категорії населення, переважно людям похилого віку, жінкам і дітям.

Окрім надання медичної допомоги, Клініка також функціонує як навчальний центр для інтернів, студентів старших курсів, волонтерів та пацієнтів. Ми вважаємо, що в Європі є десятки клінік такого типу, тому налагодження співпраці з ними має вирішальне значення для обох сторін.

Ми розглядаємо Клініку як кузню кадрів, як місце професійного обміну між нашим персоналом та міжнародними волонтерами. Такий обмін може також включати навчання та роботу над конкретними науково-дослідницькими проєктами в медичній установі за кордоном.

Запрошення іноземних спеціалістів для роботи в нашій Клініці, безсумнівно, підвищить рівень української медицини та надасть нам можливість забезпечити якісне ведення пацієнтів із рутинними або складними чи рідкісними захворюваннями без їх виїзду за межі України, що є економічно обгрунтованим.