Звернення особи за оформленням одноразової грошової допомоги відповідно до ПКМУ №168

Звернення особи за оформленням одноразової грошової допомоги відповідно до ПКМУ №168


На період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським установити, що сім’ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати це право з дня його виникнення. Днем виникнення такого права є дата загибелі особи, зазначеної у пункті 1 постанови КМУ № 168 від 28.02.2022 року, в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть.

У разі відмови однієї або кількох осіб, які мають право на отримання ОГД, від її отримання або якщо зазначені особи протягом трьох років з дня виникнення у них такого права його не реалізували, їх частки розподіляються між іншими особами, які мають право на ОГД. Відмова засвідчується відповідно до Закону України “Про нотаріат” або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Особам, які мають право на ОГД, виплата їх частки здійснюється незалежно від реалізації такого права іншими особами.
Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється також сім’ям осіб, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).

Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом перерахування коштів уповноваженим органом на рахунок в установі банку державного сектору, зазначеного одержувачем у заяві.


Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, звертаються на адресу РТЦК та СП (відділу) за місцем реєстрації, де фахівець за напрямком за необхідністю або окремою ситуацією для оформлення ОГД може витребувати необхідні документи.

Перелік та вид витребовуваних документів залежить від кількості осіб, які перебували на утримані у військовослужбовця на день його загибелі, а саме:

1. Свідоцтво про смерть.

2. Витяг з наказу про виключення з списків військової частини.

3. Грошовий Атестат.

4. Заява.

5. Довідка про додаткові види грошового забезпечення.

6. Паспорт з відмітками.

7. ID картка (у випадку відсутності паспорту старого зразку)

8. Витяг з ЄДДР чи реєстру територіальної громади щодо реєстрації місця проживання (у випадку відсутності паспорту старого зразку)
РНОКПП.

9. Свідоцтво про народження (дітей) (дружинам/чоловікам).

10. Свідоцтво про народження (загиблого) (батькам).

11. Свідоцтво про одруження (батьків загиблого).

12. Свідоцтво про одруження (загиблого).

13. Рішення суду про розірвання шлюбу (батьків).

14. Рішення суду про розірвання шлюбу (загиблого).

15. Свідоцтво про смерть (членів родини загиблого).

16. Документ, що підтверджує перебування на утриманні загиблого (померлого) військовослужбовця (для осіб, які перебували на утриманні загиблого (померлого)).

17. Форма 106/о – Лікарське свідоцтво про смерть.

18. Свідоцтво про зміну імені – у разі зміни прізвища, імені, по батькові.

19. Згода на збір та обробку персональної інформації.

20. Реквізити рахунку в установі банку державного сектору (ПАТ акціонерний банк ‟Укргазбанк”, АТ ‟Державний ощадний банк України”, АТ

21. комерційний банк ‟Приватбанк”).

22. Нотаріально завірені заяви (про відмову).

23. Підтвердження з ВНЗ щодо навчання дитини (вік 18-22 року) на денній формі навчання.

24. Рішення місцевої державної адміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (для законних представників неповнолітніх дітей загиблого (померлого)).

25. Запити у міграційну службу щодо визначення місця реєстрації осіб, які можуть мати право на ОГД.

26. Копія довідки взяття на облік ВПО.

27. Сповіщення про смерть.

28. Витяг з інформаційно-аналітичної системи “Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості”.


Призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, інвалідність чи часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста є наслідком:

– вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;

– вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння;

– навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);

– подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється в порядку черговості відповідно до дати подання документів.